KONST / Oljemålningar / Tempera 16914461

nr 1691 4461

Christer von Rosen

(1928-2015), Sverige

Tempera, Signerad, daterad 1967, ”Min sista parmålning” 12x16 cm, yttermått inklusive ram: 17x21

Christer von Rosen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928, död 2015.

Utrop:

500 kr

måndag 31 mars 2025
kl 20:35:30

Christer von Rosen

Läs mer om Christer von Rosen